Poradnik dla Januszy biznesu-czyli jak nie zostać wyrolowany

Postprzez amon-re » 13 mar 2019, o 22:10

Witajcie,
Poradnik ten kieruję przede wszystkim do nowych graczy, w sensie nowych - a do nie kolejnych n-tych multikont :)

Grę tę można podzielić na kilka kategorii:

a) miło-łatwo-przyjemnie

b) wytrwale i mozolnie

Kolejną kategorią jest:

x) Walcz o jak najwięszy ranking: solo, drużynowy i w Double Teamie - wykoksz swoje poki, aż staną się przepotężne!

albo...

y) Podejdz do tego w inny sposób, np. staraj się uzupełnić Pokedex. Zrób wszystkie zadania u profesora. Bądź nie miej innego celu jak tylko dobra zabawa :)

Opcja a) nie będzie dalej rozwijana, jest ona przeznaczona dla osób, którzy korzystają z opcji pay-to-win, nie oceniam, nie osądzam, w końcu kto bogatemu zabroni.

b) jeżeli nie chcesz wysyłać SMSów lub robić przelewów to nowy Graczu czytaj uważnie, może Ci się coś przyda.

1. Oszczędzaj jagody specjalne!! sprzedawaj tylko wtedy gdy naprawdę musisz! Kasę zawsze jakoś uciułasz, ale jagód za Osiągnięcia łatwo nie zdobędziesz, no właśnie, dopiero po zdobyciu kolejnych osiągnięć (różne wydarzenia w dziczy się nie liczą - tylko w osiągnięciach zdobędziesz konkretne ilości)
Potrzebne są nie tylko do wzmacniania wybranych poków, ale także do zrobienia ewolucji u Siostry Joy!!
Sprzedasz wszystko to śmiało możesz zapomnieć o sh wailordzie, sh aggronie etc etc.

Sprzedajesz jagody = kasa to nie wszystko, nie w tej grze.

2. Nie sprzedawaj niebieskich jagód, w razie jak skończą Ci się drinki, to zawsze jest jakaś opcja. Sprzedasz, to nie będziesz mieć co klikać, poza tym osiągniecie za zjedzenie jagód samo się nie zrobi. Korzystaj umiejętnie i z głową

Fioletowe, w zależności czy chcesz szybko wyekspić poka, czy nie. Możesz sprzedać, a możesz korzystać.

Czerwone jagody, korzystaj po walkach np. z trenerami w dziczy, jak masz sporą nadwyżkę to na targ.

3. Nie sprzedawaj broń Boże, zielonych jagód - ciężko je zdobyć, ciułaj na podwyższenie Punktów Akcji, ew. na ewolucje u siostry Joy.

4. Z energy drinków korzystaj mądrze, sprzedawaj w ostateczności. Lepiej zrobić kolejne osiągnięcie.

----------- Mówiłem, że nie będzie prosto -----------------

5. Absolutnie nie wydawaj na byle co pokeDolarów, nie kupuj z targu poków czy klamotów, które nie są warte swojej ceny, nawet w yenach.
Korzystaj tylko wówczas jeżeli opcja za Yeny jest niemożliwa, albo pok lub przedmiot jest na 100% warty swojej ceny i jest rzadki.

6. Uważaj jak przeglądasz targ, łatwo kliknąć nie w to co się chciało i Twoje uciułane pokeDolary zasilą konto podstępnego gracza, który czeka tylko na Twoje roztargnienie.

7. Bierz udział w turniejach, Lidze, różnego rodzaju eventach - wtedy zapasik drinów na pewno się przyda, a nagrody potrafią być warte każdej sumy.
Za wygranie Ligi są fajne nagordy - pokedolary i gwiazdki.

8. Rób zadania każdego dnia, Wypełniaj zadania profesorów i podejmuj wyzwania Elitarnej 4.

9. Korzystaj z klikania w linki, zawsze to max Punktów Akcji + kolejna szansa na Loterii.

10. Kluj poki, których nie zdobędziesz w inny sposób /lub/ wybierasz te poki, które chcesz do swojej drużyny

np.

Dylemat nr 1. - masz do wyboru wyklucie parki a) arboków b) pikachu

wybierz b) pikachu - dlaczego? zdobędziesz poka Pichu lub jak Ci się pofarci sh Pichu, potem zrobisz ewo.
klując natomiast arboka stracisz tylko czas, shiny ekansa można łatwo znaleźć i dostać na targu jeśli tak bardzo go chcesz.

Dylemat nr 2. -parka a) Laironów czy b) Loudredów

Prawidłowa decyzja - Lairony należy wykluć. W między czasie ekspienia poków do Teamu kluj sobie co tylko tam chcesz. Chociaż ja bym myślał już nad nast regionem.

Jeżeli na 3 próby wykluje Ci się:
2x shiny - jednego sprzedaj, drugiego zostaw dla siebie
1x - zwykły - tego zwykłego też sobie zostaw, szkoda robic ewolucje pokom wymagających drogich przedmiotów czy wspomnianej siostry Joy.

jeżeli proporcja wyglądała odwrotnie: 1x shiny i 2 zwykłe. 1x zwykłego sprzedaj na targu, na bank ktoś kupi.

jeżeli nie wyszedł Ci żaden shiny, kontynuuj.

p.s. Dbaj o to, żeby jajko Ci się nie zmarnowało!!

11. Kanto + Johto = dla leniwych.
reszta regionów dla tym, którym chce się łapać poki.
W kanto i Johto przebywaj jak nie będzie Ci się chciało łapać poków, wystarczy że wyklikasz swoje PA, zawsze to lepiej niż w ogóle nie klikać. W kilka minut wypstrykasz się z PA i do następnego razu.
ALE !! Osiągi się robią - i o to chodzi!!!

Reszta Regionów wymagają większego niż minimalnego zaangażowania. Trzeba patrzeć czy nie trafi się jakiś trener z ekspem, jagody, czy wydarzenia w dziczy, a nawet TM!

12. Zastanów się 3 razy, a potem jeszcze 3x razy czy aby napewno chcesz sprzedać TM lub włożć go do wątpliwego poka

13. Zapamiętaj sobie listę bardzo ważnych TMów:

TM 19 Seismic Toss
TM 61 Protect
TM 76 Attract
TM 87 Outrage
TM 99 Taunt

Znalazłeś któryś z nich?
Brawo!! Jesteś bogaczem!
لَا إِلٰهَ إِلَّا ٱلله

amon-re  

Postprzez mati0816 » 14 mar 2019, o 20:10

Mam pytanko bo jestem w sumie nowy :)

Jak robię trening drużyny to ilość punktów doświadczenia jakie mogę zdobyć wzrasta od poziomu pokemona lidera

Do jakiego poziomu pkoemona lidera to działa :)

Wbiłem 76 lvl mojego lidera i czas przeznaczony na zdobycie 1 punktu dowiadczenia nie skrócił się

mati0816  

Postprzez amon-re » 15 mar 2019, o 00:22

szkoda czasu na trening drużyny.

lepsze rozwiązanie to wsadzić poka do boxu II lub III
jak nie masz odblokowanych boxów to lepiej iść do pracy i zarobić trochę grosza na driny i ekspić i łapać poki
لَا إِلٰهَ إِلَّا ٱلله

amon-re  

Postprzez mati0816 » 15 mar 2019, o 17:08

Ale mimo wszystko ponawiam moje pytanie.
Czy od 75 lvl w górę czas treningu potrzebny do zdobycia 1 pkt doswiadczenia się nie skraca tak ?

mati0816  

Postprzez amon-re » 16 mar 2019, o 10:43

a czemu miałby się skracać?
لَا إِلٰهَ إِلَّا ٱلله

amon-re  

Postprzez mati0816 » 18 mar 2019, o 17:02

No jak wejdziesz w zakładkę pokemony to masz do wyboru trenuj drużynę.
I z każdym zdobytym poziomem lidera czas na zdobycie 1 pkt doświadczeni skracał się o miuntę.

Owa sytuacja występowała do momentu osiągnięcia przez pokemona lidera 75 poziomu.

Moje pytanie brzmi:
Czy jak już wbiłem 75 lvl.
To ten czas nie będzie się już skracał wraz z zdobywaniem kolejnych poziomów.?

Jest to aspekt istotny ze wzgzlędu na taktykę gry dlatego pytam

mati0816  

Postprzez monstermaster » 19 mar 2019, o 06:11

Po przejściu odpowiedniego trenera Alei Sław podczas treningu otrzymujesz podwójne doświadczenie

monstermaster  

Postprzez mati0816 » 19 mar 2019, o 17:39

dzięki

mati0816  

Powrót do Pokemony